Torpedowce

HMS TB 98Torpedowce 160-stopowe ("160-footers") były jednymi z ostatnich "tradycyjnych" torpedowców I klasy zbudowanych dla Royal Navy. Łącznie 13 okrętów, zbudowanych w stoczniach Thornycroft i White w latach 1900 - 1905 było podzielonych na trzy podtypy, nieznacznie różniące się od siebie. Mimo tego, iż stanowiły znaczący krok naprzód w porównaniu do innych, wcześniejszych torpedowców zostały jednak zdeklasowane przez powstające w tym samym czasie niszczyciele. 

HMS TB 89Dziesięć torpedowców I klasy, należących do typu 140-stopowego "140-footers" zostały wybudowane w czterech stoczniach w latach 1892 - 1895. Zachowując to samo uzbrojenie różniły się między sobą zarówno wymiarami jak i zastosowanymi siłowniami. Zostały zamówione w tym samym czasie co pierwsze niszczyciele.

HMVS Countess of HopetounBył to ostatni okręt wojenny zbudowany dla Victorian Naval Forces. Ten torpedowiec I klasy został zaprojektowany i zbudowany w stoczni Yarrow and Co., Poplar, Londyn, konstrukcyjnie (jeżeli chodzi o budowę i wymiary kadłuba) był bardzo podobny do brytyjskiego torpedowca HMS "TB 79".

HMS TB 82Torpedowce I klasy, należące do typu 130-stopowego "130-footers", nazywanym również typem "TB 82" (od pierwszego torpedowca w serii) zostały wybudowane w stoczni Yarrow, Poplar. Konstrukcyjnie bazowały na eksperymentalnym torpedowcu HMS "TB 79", który również został zbudowany w stoczni Yarrow, jako pierwszy niewielki okręt wyposażony w maszyny parowe typu TE (potrójnego rozprężania).

Brak zdjęciaTorpedowce II klasy zaprojektowane i zbudowane w stoczni Yarrow. Ostatnie okręty tej klasy wcielone do Royal Navy. 

HMS TB 50Jedne z ostatnich torpedowców II klasy zbudowanych dla Royal Navy. Zostały zaprojektowane i zbudowane w stoczni Yarrow w 1888 r. 

HMS TB 101Zamówione w 1887 r. przez India Office torpedowce zostały zbudowane w trzech stoczniach i konstrukcyjnie stanowiły modernizację torpedowców typu 125-stopowych "125-footers". Ostatecznie nie trafiły do Royal India Marine (RIM) i zostały przejęte przez Royal Navy w 1892 r. 

HMS TB 80Torpedowiec HMS "TB 80" został zbudowany w stoczni Yarrow w ramach 1885-1886 Programme. Zgodnie z przyjętą w niektórych źródłach klasyfikacją (opartą na długości kadłuba) zaliczał się do typu 135-stopowego ("135-footers"). Był pierwszym brytyjskim torpedowcem wyposażonym w dziobnicę w kształcie tzw. "skorupy żółwia" ("turtleback").

HMS TB 81Zwodowany w 1885 r. okręt, zbudowany jako prywatna inwestycja przez stocznię J. Samuel White, Cowes stanowił kolejne ogniwo w rozwoju torpedowców Royal Navy. Był znacznie większy, szybszy i silniej uzbrojony niż torpedowce typu 125-stopowego ("125-footers"), został zbudowany z założeniem stworzenia tzw. "przechwytywacza torpedowców" (ang. "torpedo boat catcher"), okrętu specjalnie zaprojektowanego do zwalczania innych torpedowców. Z biegiem czasu ta idea zaowocowała zaprojektowaniem i zbudowaniem pierwszych niszczycieli.

Brak zdjęciaTorpedowce II klasy typu "TB 99" powstały w stoczni John I. Thornycroft & Company. Były wyposażone w dziobowe wyrzutnie torped i były zbudowane w oparciu o zmodernizowane plany torpedowców II klasy typu "TB 76".

HMS TB 25Kolejną wersją rozwojową toprpedowców była wersja 125-stopowa "125-footers". Ta liczna seria torpedowców I klasy (łącznie 53 jednostki) została zbudowana w trzech stoczniach: Thornycroft, Yarrow i White. Podobnie jak w poprzednuch typach, okręty wybudowane w każdej ze stoczni różniły się szczegółami wyposażenia i wymiarami, jednak były na tyle podobne do siebie, iż w literaturze przyjęło się je zaliczać do jednego typu. 

HMS TB 23Po sukcesie pierwszych torpedowców bazujących na prototypowym HMS "LIGHTNING"  Admiralicja zdecydowała o zamówieniu kolejnych, według zmodyfikowanoego projektu. Zostały zaangażowane dwie stocznie: John I. Thornycroft and Company oraz Yarrow & Company, Limited, w każdej z nich zamówiono dwa torpedowce, ogólnie bazujące na zbudowanym dla przez Thornycroft dla Australii HMVS "CHILDERS".