Kompozytowe

HMS NympheKompozytowe, 8-działowe slupy typu "NYMPHE" zostały zaprojektowane przez biuro prowadzone przez Sir Williama White'a. Były ostatnimi kompozytowymi slupami jakie zbudowano.

HMS DolphinKompozytowe kanonierki typu "DOLPHIN" zostały zaprojektowane przez Nataniela Barnaby'ego w 1881 r. Były pierwszymi kanonierkami na których od samego początku zastosowano nowoczesne gwintowane działa ładowane odtylcowo.

HMS MarinerKompozytowe kanonierki typu "MARINER" (później przeklasyfikowane na slupy) zostały zaprojektowane przez Nataniela Barnaby'ego w 1882 r., jako jedyne z ostatnich okrętów w Royal Navy wywodzące się z deski kreślarskiej tego konstruktora.

HMS SatteliteSlupy typu "SATELLITE" zostały zaprojektowane przez Nataniela Barnaby'ego i jako jedyne okręty o drewnianym kadłubie były wyposażone w opancerzony pokład chroniący witalne części okrętów.

HMS DoterelKompozytowe, 6-działowe slupy typu "DOTEREL" zostały zaprojektowane przez Nataniela Barnaby'ego w 1877 r.. Stanowiły kontynuację konstrukcji typu "FANTOME". Bardzo podobne w budowie do slupów klasy "OSPREY".

HMS CormorantKompozytowe, 6-działowe slupy śrubowe typu "OSPREY" zostały zaprojektowane przez Nataniela Barnaby'ego. Stanowiły kontynuację konstrukcji slupów typu "FANTOME". Bardzo podobne w budowie do slupów typu "DOTEREL".

HMS EgeriaKompozytowe, 4-działowe slupy typu "FANTOME" zostały zaprojektowane przez Nataniela Barnaby'ego. Stanowiły powrót do konstruowania mniejszych slupów.