Zwiadowcze

HMS SentinelKrążowniki zwiadowcze typu "SENTINEL" były ostatnim z czterech typów zwiadowczych krążowników zamówionych przez Admiralicję przed I wojną swiatową. Każdy z czterech typów miał nieco inny wygląd i został zbudowany przez inną stocznię - krążowniki typu "SENTINEL" zbudowała stocznia Vickers Limited, Barrow.

HMS PathfinderKrążowniki zwiadowcze typu "PATHFINDER" należały do jednego z czterech typów zwiadowczych krążowników zamówionych przez Admiralicję przed I wojną swiatową. Każdy z czterech typów miał nieco inny wygląd i został zbudowany przez inną stocznię - krążowniki typu "PATHFINDER" zbudowała stocznia Cammell Laird, Birkenhead.

HMS ForwardKrążowniki zwiadowcze typu "FORWARD" należały do jednego z czterech typów zwiadowczych krążowników zamówionych przez Admiralicję przed I wojną swiatową. Każdy z czterech typów miał nieco inny wygląd i został zbudowany przez inną stocznię - krążowniki typu "FORWARD" zbudowała stocznia Fairfield Shipbuilding and Engineering Company.

HMS AdventureKrążowniki zwiadowcze typu "ADVENTURE" należały do jednego z czterech typów zwiadowczych krążowników zamówionych przez Admiralicję. Okręty te miały pracować z flotyllami niszczycieli, prowadząc ich ataki torpedowe i wspierając je w przypadku, gdy zostały zaatakowane przez inne niszczyciele. Szybko stały się mniej użyteczne, ponieważ prędkości niszczycieli wzrosły przed pierwszą wojną światową.