Śrubowe

HMS CalypsoKorwety śrubowe o stalowym kadłubie typu "CALYPSO", zostały zaprojektowane przez Edwarda Barnaby'ego do służby na dalekich akwenach Imperium Brytyjskiego. Prawdopodobnie najbardziej udane okręty krążownicze tamtych czasów w Royal Navy.

HMS ComusKorwety śrubowe (później krążowniki III klasy) o stalowym kadłubie typu "COMUS", zostały zaprojektowane przez Edwarda Barnaby'ego w 1876 r. i były pierwszymi okrętami o wyporności poniżej 3000 t. w Royal Navy posiadającymi stalowy kadłub.

HMS BacchanteKorwety śrubowe o żelaznym kadłubie typu "BACCHANTE", zostały zaprojektowane przez Edwarda Barnaby'ego i stanowiły rozwinięcie HMS "ROVER". Były ostatnimi okrętami wybudowanymi dla Royal Navy z kadłubem żelaznym z kadłubem pokrytym tekiem.

HMS Rover18-działowa korweta śrubowa o żelaznym kadłubie HMS "ROVER" została zaprojektowana przez Sir Edwarda Reed'a w 1872 r. i była rozwinięciem projektu typu "VOLAGE".

HMS Volage10-działowe korwety śrubowe o żelaznym kadłubie typu "VOLAGE", zostały zaprojektowane przez Sir Edwarda Reed'a i stanowiły rozwinięcie drewnianych i żelaznokadłubowych fregat. O połowę mniejsze od fregat, stanowiły udane połączenie dzielności morskiej i właściwości bojowych.

HMS Ruby12 działowe korwety śrubowe o kadłubie kompozytowym typu "EMERALD", zostały zaprojektowane przez Nataniela Barnaby'ego i stanowiły nowość w budownictwie okrętów wojennych. Główną różnicą w porównaniu do poprzednich konstrukcji stanowiła kombinacja żelaznych i drewnianych elementów z których był wykonany kadłub.

HMS Diamond14-działowe korwety śrubowe o drewnianym kadłubie typu "AMETHYST", zostały zaprojektowane przez Nataniela Barnaby'ego i stanowiły kontynuację korwet typu "BRITON".

HMS BritonKorwety śrubowe o drewnianym kadłubie typu "BRITON", zostały zaprojektowane przez Sir Edwarda Reed'a i stanowiły kontynuację korwet typu "ECLIPSE". Były od nich nieco większe i ciężej uzbrojone.

HMS JunoKorwety śrubowe o drewnianym kadłubie typu "JUNO" zostały zaprojektowane przez Sir Edwarda Reed'a w 1866 r. i pierwotnie były przeznaczone do transportu wojska.

HMS Wolverine21-działowe (później 17-działowe) korwety śrubowe o drewnianym kadłubie typu "JASON", były nieco większe od swoich żaglowych odpowiedników i zostały zaprojektowane tak, aby uzyskiwać jak największą prędkość. Były wyposażone w otwarte baterie, teleskopowe kominy i podnoszone śruby.