Kontakt
Stanowisko:
Hideo - właściciel i administrator strony. Hobbysta - amator zagadnień związanych z historią wojskowości.
Wyślij e-mail
(opcjonalnie)
Dodatkowe informacje:

O czym jest ta strona...

Na tej witrynie będziemy zamieszczać informacje z szeroko pojętej sztuki uprawiania wojny na przestrzeni wieków jak i w teraźniejszości. Jest to strona czysto hobbystyczna i my, jako twórcy nie aspirujemy w swoich zamierzeniach do stricto naukowo-historycznego podejścia do tego niezwykle szerokiego tematu. Chcemy przybliżyć w możliwie przystępny sposób historię wojskowości oraz z biegiem czasu skupić wokół strony grono ludzi o podobnych zainteresowaniach. Zdajemy sobie sprawę, że temat jest praktycznie niemożliwy do wyczerpania, gdyż nawet w momencie kiedy czytasz ten tekst drogi internauto, świat i ludzie dają nam kolejne tematy do rozważań z racji nowych konfliktów i punktów zapalnych. Ze swojej strony zapraszamy serdecznie do współpracy wszystkich, którzy również mają podobne hobby i chcą się podzielić wiedzą z innymi.

Na obecną chwilę na stronie znajdują się wyłącznie materiały związane z historią wojennomorską. Z pewnością w miarę rozbudowywania bazy artykułów pojawią się na niej informacje z innych dziedzin, jednakże wymaga to ogromnej ilości czasu i zaangażowania większej ilości ludzi, którzy interesują się podobną tematyką. Z racji ogromu informacji i źródeł, jak również w związku z trudnościami z weryfikacją niektórych danych przepraszamy, jeśli fakty zamieszczone na naszej stronie odbiegają od stanu faktycznego, znanego bardziej zorientowanym w temacie czytelnikom. Staramy się korzystac z ogólnie dostępnych publikacji i stron, jednak w miarę możliwości uzupełniamy informacje poszukując potwierdzenia faktów w alternatywnych źródłach, również tych z epoki. Strona ma raczej charakter kompilacji dostępnych danych i informacji, w żaden sposób nie reprezentuje sobą naukowego czy historycznego poziomu, a jedynie hobbystyczny. Z biegiem czasu i analizowaniu kolejnych źródeł informacje podane na tej stronie będą coraz bardziej rzetelne, a wykryte błędy zostaną usunięte. Z pewnością będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi osób zaznajomionych z tematami poruszanymi na tej witrynie.

Przepraszamy wszystkich jeżeli chodzi o funkcjonalność witryny i działanie lub wygląd niektórych jej elementów. Strona jest na niemal na bieżąco poprawiana, więc i na usunięcie błędów czy modernizowanie wyglądu przyjdzie kiedyś czas;-) Jeżeli traficie na błędne linki, ortograficzne wpadki lub jakieś poważniejsze błędy prosimy o powiadomienie nas - obiecujemy poprawę...

Dane umieszczone na stronie oraz dokumentacja fotograficzna jest umieszczona tutaj jedynie w celu propagowania i rozpowszechniania wiedzy historycznej z zakresu wojskowości. Wszystkie materiały tutaj zamieszczone są ogólnie dostępne, natomiast te znajdujące się na naszej witrynie nie mają charakteru komercyjnego i nie służą do czerpania jakichkolwiek korzyści materialnych, a wyłącznie intelektualnych. Jeżeli przy zdjęciu nie ma podanej inforacji skąd pochodzi, oznacza to że znajduje się w naszych prywatnych zbiorach. Jeżeli naruszymy kiedykolwiek jakieś prawa autorskie to jedynie nieświadomie i prosimy o poinformowanie nas o zaistnieniu takiej sytuacji w celu jej naprawienia.